Tokom prošle godine u Srbiji je otkriveno 3.011 komada falsifikovanih novčanica čija dinarska protivvrednost premašuje 20 miliona, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).
Troškovi evropskih pržionica kafe naglo su skočili zbog krize u Crvenom moru i prisilili ih na potragu za novim izvorima nabavke, upozoravaju trgovci i analitičari u sektoru.
Evropski proizvođači odeće, kozmetike i igračaka gube zbog krivotvorina oko 16 milijardi evra prihoda godišnje, a ugašeno je i oko 200.000 radnih mesta, utvrdila je Kancelaruha EU za intelektualno vla
Italijanski poslanici u Evropskom parlamentu pozvali su Evropsku komisiju da se obračuna sa azijskim stršljenima, koji se šire u nekim zemljama EU i ubijaju pčele.
Ukupan pad broja oglasa za posao u 2023. godini, u poređenju sa prethodnom godinom, iznosi šest odsto, što svedoči o izvesnom opadanju aktivnosti na tržištu rada.
Portparol kancelarije predsednika Kenije objavio je da će građanima te zemlje na raspolaganju, između ostalog, biti 20.000 poslova u Srbiji kada se sklopi biratelarni sporazum.
Poljoprivrednici sedam udruženja uskoro će zatražiti novi sastanak sa premijerkom u tehničkom mandatu Anom Brnabić na kojem će razgovarati o problemima u poljoprivredi.
Pet najbogatijih ljudi na svetu udvostručilo je svoje bogatstvo od 2020. godine, dok je 60 odsto svetske populacije, odnosno gotovo pet milijardi ljudi, još više osiromašilo.
Veštačka inteligencija (AI) će imati uticaj na oko 40 odsto svih globalnih poslova, a u mnogim slučajevima će uzrokovati značajno pogoršanje nejednakosti u svetu.
Poskupljenje struje i gasa možda izostane u 2024, jer je vlast svesna da je reč o meri koja smanjuje njenu popularnost, ali će u jednom trenutku do toga morati da dođe, smatra domaća stručna javnost.